Biologicky rozložiteľné ekologické obaly

Ekologické jednorazové potravinové obaly. Alternatíva k plastovým obalom, vyrábaným z ropy.  Výrobky z cukrovej trstiny, palmového listu, drevené príbory, výrobky z PLA (prírodný kukuričný škrob).

Cukrová trstina - pestuje sa prioritne pre výrobu cukru. Zo zvyškov stebiel trávy sa vyrába obalový materiál ako je lepenka, papier, ekologické obalové potravinové obaly. Výrobky z cukrovej trstiny sú pevné a nepremokavé.

V ponuke nájdete taniere z cukrovej trstiny, misky, kelímky, menu boxy, vaničky.

Ukážka: https://youtu.be/TjiiMgdVx2A

Palmový list - potravinové obaly sú vyrobené z vylisovaných listov palmy, ktoré sa zbierajú po ich prirodzenom odpadnutí. Proces spracovania listov nie je závislý od rezania (poškodzovania) stromov. Výrobok z palmového listu sa úplne rozloží približne do dvoch mesiacov.

V ponuke nájdete taniere, tácky, misky, kelímky, obedové príslušenstvo.

Drevená dýha - Univerzálne lodičky z drevenej dýhy, vhodné na studené, horúce, sypké aj tekuté jedlá. Ľahko rozložiteľný, jednorazový kompostovateľný obal.

Biologicky rozložiteľné ekologické obaly

Podkategórie

 • Ekologické slamky vyrobené  z PLA materiálu, tvrdej pšenice, slamy. Alternatíva k plastovým slamkám. Slamky sú kompostovateľné, recyklovateľné, biodegradovateľné. PLA je plast vytvorený z rastlinnej biomasy, ako je cukrová repa, kukurica, obilniny, či zemiaky.

 • Ekologické tašky malé, veľké.

 • Poháre na teplé nápoje - celulóza. Sú potiahnuté fóliou CPLA (kompostovateľné, biologicky odbúrateľné). Štandardné papierové poháre nie sú potiahnuté bioplastovou fóliou, ale fóliou vyrobenou z ropy. V tom je hlavný rozdiel medzi bio popierovými a papierovými pohármi.

  Poháre na studené nápoje - PLA (kukuričný škrob)

  Viečka k pohárom - CPLA (kompostovateľné, biologicky odbúrateľné)

  Papierové poháre majú prirodzený pôvod a schopnosť byť plne biologicky odbúrateľné a kompostovateľné. Papier je ekologický materiál, jeho výhodou je 100% obnoviteľnosť, rozkladá sa rýchlo, pretože jeho vlákno a štruktúra sa ľahko rozpúšťa v prírode. 

 • Ekologické kompostovateľné gastro misky  vyrobené z cukrovej trstiny alebo plamového listu. Sú plne rozložiteľné a kompostovateľné. Misky sú vyrobené z čisto prírodného materiálu, sú pevné a stabilné na studené, aj teplé nápoje. V ruke nepália, udržujú  jedlo teplé.

 • Taniere z palmového listu sú plne kompostovateľné, vyrobené z opadaných listov palmy. Každý tanier má osobitý dizajn v rámci svojej štruktúry.
  Taniere z cukrovej trsiny sú plne kompostovateľné, vhodné na studené aj horúce nápoje.

  Naše bio taniere sú šetrné k prírode, ecofriendly, plne kompostovateľné, recyklovateľné. V prípade, že máte záhradu, pri vyhodení do kompostu,v optimálnom prostredí sa rozložia do dvoch mesiacov.

 • Ekologické menu boxy z cukrovej trstiny sú odolné voči vode a tukom.  Sú odolné voči premasteniu, vhodné na krátky ohrev v mikrovlnnej rúre. Menu boxy, krabičky sú biologicky odbúrateľné v závislosti od prostredia. V prípade dobrých podmienok sa rozložia počas desiatich týždňov.

  Ekologické krabičky zo 100% celulózy, potiahnuté PLA fóliou (rastlinné biomasy). Sú odolné, pevné, v ruke nepália. Krabičky na hamburger, hranolky, kebab, pukance, hod dog, langoše a pod.

 • Ekologické napichovadlá, miešadla, špáradla. Recyklovateľné, biodegradovateľné špáratka.

 • Ekologické viečka z PLA materiálu, vyrobené z biomasy ratlinných zložiek. Bioplastové viečka, recyklovateľné.

   
 • Biologicky odbúrateľné, kompostovateľné tácky, šetrné k prírode. Odolné voči premasteniu, vhodné na studené aj horúce jedlá.

 • Univerzálne lodičky z drevenej dýhy, vhodné na studené, horúce, sypké aj tekuté jedlá. Ľahko rozložiteľný jednorazový obal kompostovateľný.

 • Ekologické košíčky, formy na pečenie.

Aktívne filtre